استانهادسته‌بندی نشده

ارتقای محله محور سواد رسانه در کرج با طرح “رَسامحله”


محمدجواد کاظمینی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز در گفتگو با خبرنگار تسینم در کرج گفت: هدف از طرح خبرنگار رسامحله  تربیت خبرنگاران محلی برای بالابردن سطح سواد رسانه‌ای استان است.

کاظمینی ادامه داد: در دنیای اطلاعات امروز لازمه تشخیص سره ار ناسره، داشتن سواد رسانه‌ای است که مردم باید آموزش ببینند. این دوره تلاش داشت ضمن آشنایی شرکت‌کنندگان با اصول حرفه‌ای خبرنگاری به بالابردن سطح سواد رسانه‌ای در محلات کم برخوردار و هدف قرارگاه اجتماعی نیز بپردازد.

وی افزود: ابن دوره 128 ساعته در فنی و حرفه‌ای شهید رهبر در 2 بخش تئوری و عملی برگزار شد که شرکت‌کنندگانی از 67 محله هدف قرارگاه اجتماعی استان البرز در آن شرکت کردند. در اجرای این طرح هر یک از شرکت‌کنندگان که از مدیران محلات هدف قرارگاه اجتماعی نیز هستند، با ایجاد یک کانال خبری به انعکاس اخبار، گزارشات و تمام رویدادهایی که در محله اتفاق می‌افتد پرداخته تا اخبار درست و صحیح و همچنین اطلاع‌رسانی‌ها از این طریق منتشر شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری البرز با اشاره به ارزیابی صورت گرفته از سوی کارشناسان وزارت کشور درباره برگزاری این دوره گفت: با توجه به نظر کارشناسان وزارت کشور به دلیل موفقیت‌آمیز بودن اجرای این طرح در استان البرز، قرار است طرح رَسامحله که به تربیت خبرنگاران در محلات کم‌برخوردار می‌پردازد، در همه استان‌ها نیز اجرایی سود.

زهرا کورانی مدرس اولین دوره آموزشی خبرنگار رسامحله در حاشیه برگزاری این آزمون به خبرنگار تسنیم در کرج گفت: در دنیای امروز توجه به رسانه محلی، از اولویت‌های رسانه‌ای محسوب شده و تمام رسانه‌های بزرگ به دنبال ایجاد پایگاهی در محلات برای انتقال پیام از محلات و به محلات از طریق آن هستند.

وی افزود: این طرح قرارگاه اجتماعی در افزایش سطح سواد رسانه‌ای استان و به‌ویژه محلات هدف این قرارگاه بسیار تأثیرگذار بوده و می‌تواند به عنوان مقدمه‌ای برای ایجاد رسانه‌های محلی و خرد در کشور باشد.

کورانی عامل روی آوردن مردم به رسانه‌های بیگانه را بی توجهی به تقویت سطح دانش رسانه ای مردم عنوان و تأکید کرد: تشخیص اخبار درست نیازمند داشتن دانش رسانه ای است که برگزاری این دوره ها برای محلات هدف، از اهداف اجرای این طرح بوده است.

انتهای پیام/منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا