دسته‌بندی نشده

افزایش خودسرانه 42 درصدی کرایه اتوبوس ها ی بین شهری در البرز


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، استان البرز برخی از شرکت های تعاونی بین شهری در استان البرز علیرغم تاکیدات مسئولان استانی مبنی بر عدم افزایش قیمت، در اقدامی خودسرانه، کرایه اتوبوس های بین شهری را افزایش داده اند.

براساس پیگیری های خبرنگار تسنیم در کرج، افزایش قیمت ها در برخی از مسیرها بعضا تا 45 درصد نیز افزایش یافته است. به عنوان مثال کرایه اتوبوس های مسیر کرج اهواز کمتر از 350 هزار تومان بوده است که در قیمت جدیدی که در سامانه های خرید بلیط قرار گرفته به 500 هزار تومان افزایش یافته است. در این زمینه، احمدرضا عامری، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسافربری، افزایش قیمت بلیت در برخی مسیرها را تایید کرده و گفته بود  در برخی مناطق کشور با هماهنگی مسوولان استانی، افزایش قیمت بلیت اتفاق افتاده است.

اکبر تقوی شوازی، معاون نظارت و بازرسی خدمات سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: نرخ حمل و نقل برون شهری حمل مسافر باید در کارگروه تنظیم بازار بررسی، تصمیم‌گیری و ابلاغ شود.

وی با اشاره به افزایش 29 درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌های بین‌شهری در اردیبهشت امسال، تصریح‌کرد: از آن زمان تاکنون هیچ مصوبه جدیدی ابلاغ نشده و هرگونه افزایش قیمت‌ها غیرقانونی است، زیرا مصوبه کارگروه تنظیم بازار فصل‌الخطاب است.

علی زندی فر مدیر کل راهداری استان البرز در این خصوص به خبرنگار تسنیم در کرج گفت: افزایش قیمت کرایه های اتوبوس در برخی از استان ها افزایش یافته اما در استان البرز هنوز تصمیمی بر افزایش قیمت ها اتخاذ نشده است.

انتهای پیام/.منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا