استانهادسته‌بندی نشده

جذب 3هزار استعداد برتر خارج از کنکور در دانشگاه فرهنگیان


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، رجبعلی برزویی بعداز ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ساختمان شماره 3 دانشگاه فرهنگیان در میدان بعثت کرج گفت: امروز حضور مسئولین استان البرز نشان از همدلی و همراهی در امر مهم تربیت معلم بود.

 وی با اشاره به اینکه در برخی استانها اختلاف نظر وجود دارد، اما در البرز من همه مسئولین را هم همدل و همسو دیدم، افزود: تصمیمات بسیار خوبی در استان گرفته شد که یکی از آنها ایجاد فضای مناسب برای صد ساله دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم استان است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه قرار شد استاندار و مدیران استانی تازمانی که فضای مناسب برای دانشجویان و فرهنگیان ایجاد شود تمام نیاز دانشجویان برای سال تحصیلی جدید  را مرتفع سازند، بیان کرد: هدف گذاری ما در البرز این است که از دو هزار جمعیت دانشجویی در بازه زمانی چهارساله به  8 هزار دانشجو برسیم.

وی عنوان کرد: البرز یکی از استانهای بسیار مهم بوده و انتظار می‌رود علاوه بر نیاز خود در برخی حوزه‌ها بتواند نیاز ملی را فراهم کند،.

برزویی با اشاره به اینکه ما در همه استانهای کشور دانشگاه فرهنگیان داریم، گفت: بعد از این  دانشگاه‌های ما به صورت 31 دانشگاه استانی و 1 دانشگاه ملی فعالیت خواهند کرد و دانشگاه‌هایی که افتتاح می‌شوند شعبات این دانشگاه هستند.همانطور که جمعیت دانشجویی افزایش پیدا می‌کند شعباتی به مجموعه ما افزوده می شود که در‌ نهایت همه آنها تجمیع به 1 دانشگاه در یک مکان منسجم می‌شود.

وی بیان کرد: در مجموع 100 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند که نسبت آقایان به خانم‌ها برابر با 5 درصد اختلاف بوده است.

برزویی با اشاره به اینکه امسال پذیرش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تا جمعه 18خرداد تمدید شده است، افزود: در مهر ماه سال جاری 3 هزار نفر از استعدادهای برتر را خارج از کنکور با شرایط و امتیازهای ویژه‌ای جذب خواهیم کرد. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم زیست شبانه روزی مناسبی را برای دانشجویان فراهم کنیم.

انتهای پیام/منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا