دسته‌بندی نشده

داوطلبان جمعیت هلال احمر به 2 میلیون و 640 هزار نفر رسید


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی درویش‌پور‌ در افتتاح پایگاه امداد و نجات بین شهری کوثر اشتهارد با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در سرمایه اجتماعی و داوطلبان  در 3 سال گذشته 2 میلیون و 640 هزار رسیده است، اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و 100 هزار نفر داوطلبان بالای 35 سال بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز بالغ بر 73 هزار نفر امدادگر آموزش دیده و کار بلد در کشور وجود داد، افزود: امروزه بیش از 35 هزار امداد  و حادثه در سطح کشور امدادگران هلال احمر امدادرسانی می‌کنند.

معاون حقوقی و امور استان‌های جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی پایگاه امداد رسانی نداشته‌ایم ، عنوان کرد: در حال حاضر 580 پایگاه امداد جاده ای، 53 پایگاه کوهستانی و 20 پایگاه ساحلی  در سطح کشور وجود دارد که آماده ی خدمات هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان امروز سالانه بیش از یک میلیون و 850 هزار نفر در بیش از 36 مرکز درمانی سطح کشور مراجعه می کنند، خاطرنشان کرد: در 40 داروخانه مجموعه هلال احمر سراسر کشور بیش از دو میلیون ‌پانصد هزار نفر در سراسر کشور مراجعه کننده دارد.

درویش پور با بیان اینکه بیش از 204 مرکز توانبخشی در کشور وجود دارد، گفت: امروز در 17 کشور 14 کلینیک تخصصی و 3 بیمارستان فوق تخصصی ارائه خدمات می دهد.

درویش‌پور با اشاره به اینکه امسال بیش از 4 هزارو 600 نفر از عوامل امدادی و درمانی جمعیت هلال احمر به مدت یک ماه با 80 درمانگاه در خاک عراق عملیات درمانی و امدادی انجام داده ایم ، بیان کرد: در دوسال گذشته حوادثی مانند زلزله ترکیه، سیل پاکستان، زلزله های اخیر  امدادگران ایرانی به خوبی درخشیدند که جزو 5 کشور اولیه امدادگری و خدمات بشر دوستانه و کمک به سلامت مردمی انجام وظیفه می کند.

انتهای پیام/منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا