استان ها > البرزدسته‌بندی نشده

زیرساخت‌های کرج نیاز به تقویت داردایسنا/البرز نماینده کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با بیان اینکه زیرساخت‌های شهرهای استان البرز برای این تراکم بالا مناسب نیست چرا که جمعیت شهری مانند کرج بیش از ۱۸ برابر توان اکولوژیک آن است، گفت: در همه حوزه‌ها از جمله آموزش پرورش، بهداشت و درمان و سایر حوزه‌ها با کمبودهای جدی مواجه هستیم.

علی شیرین‌زاد در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با وضعیت بازار مسکن در استان البرز گفت: استان البرز، به دلیل همجواری با پایتخت و مناسب‌تر بودن هزینه‌های زندگی به ویژه در حوزه تامین مسکن نسبت به تهران، استانی مهاجرپذیر است.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد افزود: به دلیل اینکه وضعیت معیشتی و اقتصادی مهاجران پاسخگوی هزینه‌های مختلف از جمله تامین مسکن و سکونت در پایتخت نیست، استان البرز و شهرهای اطراف تهران را برای سکونت انتخاب کرده و در تهران شاغل می‌شوند.

وی با اشاره به کمبود کلاس درس در استان البرز عنوان کرد: در حوزه آموزش و پرورش استان البرز با وجود بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز تنها حدود ۱۱ هزار کلاس درس داشته و برای رسیدن به استانداردهای داخلی حداقل به هشت هزار کلاس درس دیگر نیاز دارد.

شیرین زاد در ادامه با اشاره به افزایش سالانه حدود ۱۰۰ هزار نفری جمعیت که عمدتاً مهاجر هستند؛ تصریح کرد: تمامی این مهاجران به خدماتی در حوزه های مختلف بهداشت، مسکن، آموزش، امکان ورزشی، حمل و نقل و … نیاز دارند که متاسفانه امکانات متناسب با این جمعیت وجود ندارد.

منتخب مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس اظهار کرد: از سوی دیگر مناسب بودن تامین شغل در تهران، کرج و شهرهای اطراف، انگیزه برای مهاجرت اتباع به این منطقه شده است. از این رو جمعیت کثیری از اتباع در شهرهای مختلف استان البرز به ویژه در کرج ساکن شدند و در هیچ یک از آمارها نیز به این مهم اشاره نمی‌شود ضمن اینکه نبود آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت جمعیتی شهر، مانع تصمیم‌گیری و مدیریت درست می‌شود و حتما باید در این زمینه توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

شیرین زاد در پایان با بیان اینکه بیش از ۳۷ درصد مشکلات و مسائل استان البرز به ویژه در شهرهای کرج، فردیس و اشتهارد از جنس راه و مسکن است گفـت: بنده به عنوان نماینده مردم این منطقه تلاش دارم با حضور در کمیسیون عمران مجلس گام‌های موثری را جهت رفع مشکلات عدیده مردم این منطقه بردارم. از این رو با توجه به تجربه و رزومه مناسبی که در شهرداری و شهرسازی دارم درخواست نخست بنده عضویت در این کمیسیون است.

انتهای گیاممنبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا