مدیریت شهری

ساخت سردیس شهید مدافع مردم فلسطین

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: در دهمین جشنواره لاله هایِ کرج کارگاه ساخت سردیس شهید مهدی فلاحت پور هنرمند برجسته البرزی و فیلمبردار مجموعه روایت فتح آغاز شده است.

علیرضا عاقلی با اشاره به آغاز ساخت سردیس شهید مهدی فلاحت پور هنرمند برجسته البرزی و فیلمبردار مجموعه روایت فتح اظهار کرد: شهید فلاحت پور در اردیبهشت سال۱۳۷۱، به همراه اکیپ روایت فتح، برای فیلمبرداری مجموعه «سه نسل آواره» به لبنان رفت که هنگام فیلمبرداری در منطقه بقاع غربی و در نزدیکی خط تماس رزمندگان لبنانی و سربازان رژیم غاصب صهیونیستی، با اصابت راکت هوا به زمین یکی از هلی کوپترهای ارتش رژیم غاصب صهیونیستی به شهادت رسید.


وی افزود: این شهید مدافع مردم فلسطین در تاریخ ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۷۱ در روستای چندار ساوجبلاغ، کنار مزار مادرش به خاک سپرده شد.


رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج بیان داشت: همزمان با برپایی دهمین جشنواره لاله‌های کرج ساخت سردیس این شهید والامقام به هنرمندی استاد منصور آذری از استادان برجسته مجسمه‌سازی ایران آغاز شده و جذابیت ساخت آن در حضور بازدیدکنندگان باعث توقف آن‌ها در کنار این کارگاه و آشنایی با این شهید شده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا