استانهادسته‌بندی نشده

سفر ابدی به مشهدالرضا/ همه خراسانی ها برای بدرقه سید آمدند


به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد‌، به رسم سفرهای استانی مسئولین به فرودگاه رفتند، از ماه ها پیش خود را آماده سفر هیئت دولت کرده بودیم، ولی اینبار چشم ها اشک آلود و بغض ها در گلو خفته بود. رئیس هیئت دولت به وعده خود برای سفر به مشهد الرضا عمل کرد، مردم از ساعت ها قبل از فرودگاه تا حرم مطهر امام رضا(ع) برای استقبال آمده بودند ولی فرقش با دفعه قبل در این است که اشک ها و فریاد امان مردم را بریده است، همه در فراق خادم الرضا می گریند.

صدای ابراهیم ، ابراهیم مادر رئیسی در گوش مادران این شهر صدا می‌کند و اشک ها جاری می‌شود، مادران برای او مادری می‌کنند و پدران یعقوب از فراق پسر به سر می‌کوبند.شهادت مظلومه و بدن اربن اربا شده خود روضه می‌خواند و مردم را می‌گیریاند، آن چه مردم از او بیاد دارند خوبی ، صداقت ، کار و تلاش است و این روحیه خدمت یاد بهشتی و رجایی را در ذهن ها زنده کرده است.

اگر خودش زنده بود به طور یقین باز هم حاضر نبود یک نفر اذیت شود و همه تلاش خود را م‌ کرد تا مردم ذره‌ای اذیت نشوند و راضی به ایجاد مزاحمت برای مردم نبود.خیلی‌ها در مشهد الرضا او را از زمان تولیت آستان قدس و خدماتش بیاد دارند و در دوران ریاست جمهوری نیز همان فرد بود و ذره ای در او تفاوتی ایجاد نشد که همین اخلاق او پیرزن روستایی و یا مردان عشایر را از جنوبی ترین نقطه استان به مشهد برای تشییع رسانده است.

در مسیر که قدم می زنی از گوشه گوشه استان افرادی می‌بینی که برای استقبال و تشییع خود را به مشهد رسانده و در صحبت‌های خود از کارها و خدماتش یاد می‌کنند و با دستان اشک ها را از صورت پاک می‌زدایند. دقیقه به دقیقه بر جمعیت افزوده می‌شود و سیل خروشان مردم اجازه نخواهد داد به این زودی پیکر مطهر شهید رئیسی به خانه ابدی برسد و قطعا ساعتها بر دستان مردم قدرشناس جابه جا خواهد شد.

حرم مطهر امام رضا(ع) امروز میزبان خادمی است که رسم ادب را به جا آورد و با کسب اجازه از آقا کار خود را در دولت آغاز و در روز ولادت آقا به خانه برگشت. روزها و سالهای زیادی یاد و نامش بر زبان ها خواهد بود و گفتمان خدمتی که ایجاد کرد نقش راهی برای کشور خواهد بود.

امروز غمگین ترین روز برای مردم مشهد و البته سرتاسر ایران است،همه و همه از شهرها و روستاهای مختلف خود را به مشهد رسانده اند تا ازرئیس جمهور محبوبشان قدرشناسی کنندو به او خسته نباشید بگویند. در آخرین روزهای بهار ،تقریبا یک هفته است که ابرها هر چه باران داشتند را ریختند سرمان گویی آسمان زودتر از ما این غم بزرگ را حس کرده بود.

با اینکه چند هنوز به شروع مراسم مانده است، اتوبوس ها،مترو و خیابان‌های منتهی به حرم مملو از جمعیت است. تفاوتی که امروز در مسیرهای تشییع به چشم می‌خورد، حضور پرشور دهه هشتادی‌هایی است که برای تقدیر از رئیس جمهور شهید و همراهانش در اینجا حضور پیدا کرده‌اند.

مشهدی ها ،ترک،بلوچ،فارس، لر،کرد….همه و همه خودجوش آمده اند و هیچ نهاد و ارگان رسمی، کسی را مجبور به این حضور نکرده است؛ اصلا! هیچ تشریفاتی در کار نیست، هرچه هست کار دلی  و مردمی است همه با پای دل آمده اند و چشمانی پر از اشک در وداع آخر یاران که فوج فوج مردم داغدار و دل شکسته را چون سیلی خروشان به پیش می‌برد،تا امروز یک بار دیگر، “جریان‌ساز” حرکتی شوند که تا قرن‌ها، با پسوند انقلابی گری و وفاداری و قدرشناسی یاد خواهد شد.

در مسیر تشییع طبل‌های روز عاشورا به صدا در آمده ،زنان و دختران جوان با گوشه روسری و چادر اشک‌هایشان را پاک می‌کنند ،امروز مشهد عجیب دارد خون گریه می‌کند و هیچ شرحی بر این غصه نیست. اینجا در مسیر تشییع هیچ لبی نمی‌خندد همه در جزیره‌ای اندوه به خلوت خویش اشک می‌ریزند و در انتظار پیکر مطهر شهید جمهورشان هستند.

لحظه به لحظه بر عزاداران سیدالشهدای خدمت افزوده می‌شود و مردم با چشمانی اشکبار و بغض به سمت مراسم تشییع پیکر شهید جمهور در خیابان امام رضا(ع) در حرکت هستند. همه در هیاهو و بغض و اشک هستند هیچکس اینجا توان یکجا ایستادن را ندارد نه توان آن را‌ دارند که آرام در گوشه‌ای با غم دل خود بسازند….

گزارش در حال تکمیلمنبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا