استان ها > البرزدسته‌بندی نشده

سهم کم دانش‌آموزان البرزی از فضای ورزشیایسنا/البرز معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان البرز گفت: افزایش و پیشرفت سرانه ورزشی در مدارس نیازمند کار مشارکتی بین تمام ارگان‌های مرتبط است.

سیدمسلم رئیسی در گفت و گو با ایسنا در خصوص افزایش سرانه ورزشی در مدارس اظهار کرد: سرانه ورزشی استان البرز در سطح آموزش و پرورش دارای رتبه ۳۲ کشوری است. با شروع دولت شهید جمهور و زمانی که این بخش را تحویل گرفتیم ۹.۵ سانتیمتر مربع سرانه ورزشی هر دانش‌آموز بود، اما در حال حاضر این سرانه افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به همت دولت مردمی و وزارت آموزش و پرورش و با توجه به نهضت ملی ایجاد فضای ورزشی طرح شهید سلیمانی که به وزارت ورزش ابلاغ شد، توانستیم در مدارس فضای ورزشی درون مدرسه‌ای، زمین چمن، سالن ورزشی و اتاق ویژه تربیت بدنی ایجاد کنیم.

رئیسی ادامه داد: بر اساس این اقدامات در مجموع حدود ۹ سانتیمتر مربع به این سرانه اضافه کردیم و در حال حاضر در سطح استان حدود ۱۸ سانتیمتر مربع فضای ورزشی درون مدرسه‌ای برای هر دانش آموز داریم.

وی بیان کرد: افزایش و پیشرفت سرانه ورزشی در مدارس نیازمند توجه و کار مشارکتی بین تمام ارگان‌های مرتبط است. با توجه به اینکه شعار امسال هم بر این اساس تعیین شده، لذا می‌طلبد که دستگاه‌های دیگر از جمله استانداری، فرمانداری و حتی دهیاری‌ها به آموزش و پرورش در این مسیر کمک کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان البرز در ادامه یادآور شد: جای تشکر دارد که دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در این مسیر همراه بوده‌اند، ولی مشارکت بیشتری را در این بخش نیاز داریم تا بتوانیم این فضاها را بیشتر کنیم. چون ظرفیت بسیار خوبی در بخش‌های مختلف استان و مدارس داریم و می‌توانیم در بخش اوقات فراغت دانش‌آموزان، تربیت بدنی و نیز ورزش محلات هم برنامه ریزی‌های بیشتری داشته باشیم.

رئیسی در خصوص زنگ ورزش در مدارس و ضروریات آن گفت: در مدارس در حال حاضر به اقلام و وسایل ورزشی نیاز داریم و موضوع تامین زیر ساختی مثل حیاط و فضای باز مناسب هم مطرح است. بنابراین نیاز است که شهرداری‌ها به آموزش و پرورش برای این منظور کمک کنند تا زمین‌های آسفالت بهینه سازی شده و از آسیب‌های احتمالی دانش‌آموزان حین ورزش در مدارس جلوگیری شود.

انتهای پیاممنبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا