استان ها > البرزدسته‌بندی نشده

شرکت در انتخابات وظیفه دینی و شرعی است


شرکت در انتخابات وظیفه دینی و شرعی است

ایسنا/البرز نماینده ولی فقیه در استان البرز شرکت در انتخابات را یک وظیفه‌ دینی و شرعی دانست و گفت: هر فرد دلسوز و مومن باید در انتخابات نقش آفرینی کند.

به گزارش ایسنا، آیت الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه یکم تیرماه کرج گفت: برگزاری میزگردها و مناظره‌ها در صدا و سیما به خوبی می‌تواند برای همه مردم راهگشا باشد تا نامزد اصلح را شناسایی و با رای دادن به او به وظیفه دینی خود عمل کنند.
 
وی افزود: رقابت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید در کمال متانت و اخلاق مداری باشد و باید صداقت در گفتار و رفتار را مورد توجه قرار دهند.
 
امام جمعه کرج افزود: باید در مقابل جریان غیر انقلابی داخل انقلاب ایستاد. استکبار جهانی همواره از این افراد که برخی آگاهانه و برخی ناآگاهانه در جهت اهداف شوم استکبار جهانی حرکت کرده‌اند استفاده می‌کند و ضربات فراوانی به کشور می‌زند که باید هشیار بود.
 
حسینی همدانی تصریح کرد: با شاخص‌هایی که رهبر انقلاب برای فرد اصلح مشخص فرمودند و شنیدن نظرات و نگاه‌های این نامزدها در مناظره به خوبی می‌توان گزینه خوب ریاست جمهوری را تعیین کرد.
 
وی استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغ نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را خلاف شرع و قانون دانست و از مسئولان نظارتی خواست در این زمینه توجه جدی داشته باشند و در صورت مشاهده با متخلف برخورد جدی و قانونی کنند.
 
امام جمعه کرج با اشاره به اینکه عید غدیر عید ولایت و امامت است و باید در باشکوه برگزار شدن آن همه تلاش کنند، افزود: عید غدیر از روزهای مهم شیعه است که بسیار راهگشاست و راه رستگاری هر مومن و مسلمانی پیروی و تبعیت از پیام‌های عید غدیر است و باید عید غدیر را درک کرد.
 
وی افزود: غدیر یک فرهنگ فکری و اصیلی است که نوع حکومت داری جامعه را تعیین کرده و حتی مصون بودن و پاک بودن مدیر حکومت در غدیر بیان شده است.
 
امام جمعه کرج با اشاره به اینکه ولایت پذیری و تبعیت از ولی و امام زمان نسخه شفابخش و راه رستگاری جامعه است، افزود: هر زمان مردم از ولی و امام خود تبعیت کرده اند در امور موفق بوده اند و هر زمان از ولی و امام فاصله گرفته ایم دشمن وارد شده است.
 
وی همچنین با تبریک فرارسیدن هفته قوه قضاییه، با اشاره به اینکه اقدامات مفیدی دستگاه قضایی در استان انجام داده است که جای تقدیر و تشکر دارد، افزود: برخورد با زمین خواری و تبدیل برخی از فضاهای تصرف شده به اماکن و فضای عمومی و تخلیه زندان رجایی شهر را از جمله اقدامات مفید دستگاه قضایی دانست.
 
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به کمبود آب در کشور هم خاطر نشان کرد: صرفه جویی در مصرف آب بسیار مهم است و اگر آب شرب برای آبیاری فضای سبز و باغ‌ها استفاده می‌شود خلاف قانون است و باید مسئولان آب و فاضلاب و شهرداری‌ها و دیگر مسئولان هم در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و با متخلف برخورد کنند.

انتهای پیاممنبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا