استان ها > البرزدسته‌بندی نشده

مشکل مهمترین تقاطع غیرهمسطح فردیس به زودی حل می‌شودایسنا/البرز شهردار فردیس گفت: موضوع تملکات تقاطع غیرهمسطح بلوار شهید کچویی به عنوان مهمترین پروژه مدیریت شهری فردیس با جدیت در حال پیگیری است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا احمدی نژاد روز دوشنبه ۱۸ تیرماه پروژه تقاطع غیرهمسطح بلوار شهید کچویی را مهمترین پروژه دو دوره مدیریت شهری فردیس دانست و اظهارکرد: در راستای پیگیری تملکات تقاطع غیرهمسطح نشستی در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار و مقدمات انجام توافق برای همکاری دو جانبه این شهرداری و سازمان جنگل ها و مراتع فراهم شد. قرار است نشست بعدی با نمایندگان این سازمان در روزهای آتی در شهرداری فردیس برگزار ‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای تقاطع غیرهمسطح چهار هزارمتر از اراضی سازمان جنگل‌ها و مراتع باید تملک شود؛ بیان کرد: قرار است طی تفاهمنامه‌ای چهار هزار متر از اراضی فوق به شهرداری فردیس واگذارشود و به ازای آن شهرداری نسبت به ارائه برخی امتیازات از جمله صدور پروانه ایجاد نمایشگاه و غرفه‌های تجاری و همچنین دسترسی عموم به این بخش در باقیمانده اراضی را به این سازمان بدهد.

به گفته شهردار فردیس علاوه بر سازمان جنگل ها و مراتع، سایر تملکات تقاطع غیرهمسطح مربوط به ندامتگاه شهید کچویی و راه و شهرسازی است.

وی اضافه کرد: در خصوص تملکات زندان کچویی، مکاتبات با سازمان زندان‌ها انجام شده و در حال پیگیری است. همچنین طی مکاتبه‌ای کمک به تسریع در انجام توافق با سازمان زندان‌ها از استاندار البرز درخواست شده است. بیشترین تملکات تقاطع غیرهمسطح مربوط به راه و شهرسازی با مساحتی حدود۱۶ هزار مترمربع است که در این خصوص هم مکاتبات لازم انجام شده و در حال پیگیری است.

شهردار فردیس در خصوص ضرورت اجرای این پروژه، گفت: با توجه به حجم تردد و ترافیک به ویژه در ساعات پیک در بلوار کچویی و امیرکبیر، ایجاد تقاطع غیر همسطح در محور غربی شهر ضروری است. ضمن اینکه با تکمیل بلوار شهدای اقتدار و زیرگذر شیخ‌آباد، شاهد افزایش ترافیک در مسیر غربی شهر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح بلوار کچویی در قالب دو زیرگذر اجرا می‌شود، افزود: دو زیر گذر یکی در مسیر شمال به جنوب به طول ۳۵۰ متر است که قبل از بلوار امیر کبیر آغاز می‌شود و عرشه آن دسترسی مسیر جنوب به غرب را تامین می‌کند.‌ زیرگذر جنوب به شمال در بلوار طهرانی مقدم- کچویی به طول ۳۰۰ متر قبل از تقاطع کچویی آغاز می‌شود.

انتهای پیاممنبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا