استانهادسته‌بندی نشده

هشدار زرد هواشناسی البرز؛ ورود سامانه بارشی از فردا


مهدی مهرور مدیرکل بحران استانداری البرز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج با اعلام این خبر گفت:  تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از گذر امواج ناپایدار ضعیف سطوح میانی از چهارشنبه تا جمعه در منطقه البرز مرکزی و استان البرز است که به دلیل تشکیل ابرهای همرفتی و فعالیت محلی آن در بعضی ساعات وزش باد لحظه ای و گرد و غبار و در ارتفاعات استان رگبار و رعد وبرق و احتمال تگرگ پیش بینی می شود.
 
وی در ادامه اثر مخاطره این سامانه را لغزندگی جاده ها و سقوط سنگ در جاده های کوهستانی ، احتمال آب گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل های فصلی ، احتمال خسارات به محصولات کشاورزی و احتمال خیزش گرد و خاک محلی عنوان کرد .
 
مهرور رعایت احتیاط لازم در رانندگی در جاده های درون شهری و برون شهری ، اجتناب از اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها ،  اجتناب از صعود به ارتفاعات ، محکم کردن سازه های سبک ، تابلو های تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها و … را ضروری دانست.

آرش بهاروند احمدی  مدیر کل هواشناسی استان البرز نیز گفت: تحلیل آخرین نقشه های پیشیابی  حاکی از گذر انواج ناپایدار ضعیف سطوح میانی از نقطه استان البرز است که به دلیل تشکیل  ابرهای همرفتی و فعالیت محلی آن در بعضی ساعات وزش باد لحظه ای و گرد و غبار وجود دارد.

وی افزود: سامانه سرد ضعیف از فردا چهارشنبه به استان البرز وارد شده  که احتمال بارش تگرگ در مناطقی از استان پیش بینی می شود. بر اساس این سامانه سرد بارش باران ، تندباد ، گردوخاک و رعدوبرق در 3روز  آینده در سطح استان پیش بینی می شود.

بهاروند احمدی گفت: لغزندگی جاده ها،سقوط سنگ در جاده های کوهستانی ، احتمال آب گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل های فصلی ، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی  از مخاطرات این سامنه در سطح استان است. از مسافران و شهروندان درخواست می شود از سفر به محورهای کوهستانی ،  و ورود به حاشیه رودخانه ها و مسیل ها  خود داری کرده و از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

انتهای پیام/منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا