دسته‌بندی نشده

واکنش بهزیستی البرز به انتشار یک کلیپ/ مرکز مهرآفرین کرج از 30 دی ماه پلمب شده بود

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، وجیهه محمدی فلاح مدیر کل بهزیستی استان البرز گفت: در رابطه با کلیپ منتشر شده طی روزهای گذشته در فضای مجازی از مرکز نگهداری معلولان مهرآفرین مهرشهر کرج، باید اعلام کنم که باز بودن این مرکز تکذیب می شود و صحت ندارد.

وی گفت: طی ماه‌های گذشته برابر بازدیدها و نظارت‌های کارشناسان تخصصی و تیم‌های نظارتی بهزیستی و گزارشات واصله از جمله خانواده‌های معلولان از تخلفات مرکز نگهداری معلولان مهرآفرین، در بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد مرکز مذکور در طول دوره فعالیت خود تخلفات متعددی داشته است.

وی ادامه داد: در این ارتباط بارها مراحل نظارتی به منظور حفظ حقوق مددجویان مقیم مرکز طی شده و در چندین نوبت تذکر و اخطار برابر قوانین و مقررات جهت رفع ایرادات و اصلاح فرآیند موجود ابلاغ شده بود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ادامه داد: اما با توجه به عدم رعایت ضوابط دستورالعمل های مربوطه و تضییع حقوق جامعه هدف، در نهایت اداره کل بهزیستی البرز در مورخ 30 دی ماه سال جاری با تشکیل کمیسیون ماده 26 مصداق تبصره 6 ماده 58 دستورالعمل تأسیس اداره و انحلال مراکز و مؤسسات غیر‌دولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی، اقدام به ابطال پروانه فعالیت و تعطیلی دائم این مؤسسه کرد.

وجیهه محمدی در ادامه به تکذیب خبر باز بودن این مرکز پرداخته و گفت:پس از پلمپ و تعطیلی مرکز نگهداری معلولان، اداره کل بهزیستی در رابطه با سایر تخلفات مربوط به این مرکز پیگیری حقوقی را در دستور کار خود قرار داد که خوشبختانه اقدامات لازم از طریق مراجع قضایی در این زمینه انجام پذیرفت و این مرکز بصورت کامل پلمپ گردید.

وی افزود: مسئولین این مرکز نیز جهت ادامه روند دادرسی توسط مراجع محترم قضایی فراخوانده شدند.

مدیرکل بهزیستی اظهار داشت:  همچنین به منظور حفظ و صیانت از حقوق مقیمان پس از بررسی های کارشناسی و فنی، انتقال افراد مقیم در این مرکز به سایر مراکز اقامتی و نگهداری بهزیستی انجام پذیرفته است.

لازم به توضیح است که در چند روز گذشته کلیپی از این مرکز در فضای مجازی منتشر شده و در آن عنوان شده که این مرکز باز و همچنان به کار خود ادامه می دهد، که براساس اعلام مسئولان ذیربط این مرکز در سی ام دی ماه پلمب شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا