دسته‌بندی نشده

کلاهبرداری سایبری با ترفند سهام عدالت همچنان قربانی می گیرد


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک‌های جعلی تحت این عناوین، سعی در ترغیب افراد به کلیک نمودن روی لینک ارسالی کرده و سپس هدایت به درگاه بانکی جعلی می کنند.

وی اضافه کرد: کاربران بدون آگاهی وارد لینک های آلوده شده درحالی که یک بدافزار بوده و کلاهبرداران با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت برده و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

این مقام انتظامی به دستگیری کلاهبردار ?? ساله ای که از طریق ارسال پیامک با عنوان واریز سود سهام عدالت اقدام به فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی شهروندان می کرد ، اشاره کرد و افزود: متهم با ارسال لینک های با محتوای مشاهده سهام عدالت به فردمالباخته ، کاربر را به صفحه فیشینگ هدایت و پس از اخذ اطلاعات بانکی ، برداشت های متعددی از حساب شاکی نموده است . همچنین با نصب بد افزار بر روی گوشی شاکی ، به اطلاعات حساب های بانکی ، هویتی و گوشی همراه شاکی نیز دسترسی پیدا می‌کرده است.

جلیلیان گفت: کلاهبرداران سایبری با توجه به فراخور نیازهای جامعه علاوه بر ترفندهای مختلف، اقدام به تبلیغات و ارسال پیام با مضمون ثبت نام و سود سهام عدالت کرده و از کاربران کلاهبرداری می کنند.

رئیس پلیس فتا البرز افزود: ثبت نام سهام عدالت فقط از طریق سایت www.samanese.ir بوده و هرگونه تماس، پیامک و لینک ارسالی به کاربر کلاهبرداری است.

به گفته وی، سهل انگاری و ناآگاهی کاربران سبب شده کلاهبرداران از این فرصت سوء استفاده کرده برداشت غیرمجاز هرروز رو به افزایش است.

این مقام انتظامی یاداورشد: پیامک های سازمانی و رسمی از سرشماره های معتبر ارسال می شود و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

رئیس پلیس فتا البرز یادآورشد: سایت پلیس فتا را مرجع کامل آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواد ها و عموم مردم خواست که برای پیشگیری و مقابله با هرگونه جرایم سایبری به مطالعه توصیه های این سایت بپردازند.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن 096380 به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

انتهای پیام/منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا