دسته‌بندی نشده

کلنگ ساخت 2 هزار و 280 واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان البرز به زمین زده شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، عبدالله معتمدی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی 59 هزار و پانصد واحد مسکونی نخبگان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متأهلی دانشگاه‌ها(دولتی و آزاد) در استان البرز که با حضور مسئولان استانی به صورت ویدئوکنفرانس با رئیس جمهور در اراضی دانشگاه علامه طباطبایی در خیابان دانشگاه به زمین زده شد، اظهار داشت: دانشگاهیان در حوزه‌ای فعالیت دارند که چشم و امید و ظرفیت آفرین برای پیشرفت کشور هستند.

وی افزود: یکی از عناصر قدرت و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران مربوط به پیشرفت‌های علمی است که توسط دانشگاهیان رقم می‌خورد. 

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی  عنوان کرد: پیشرفت‌های علمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن چنان سریع، اصیل و عمیق بوده است که مایه امید برای مردم و جامعه بین‌المللی و سبب خشم و ناراحتی در نظام اسکتباری شده است.

معتمدی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی تلاش کرده است با اعمال تحریم در سرعت پیشرفت ما موانعی ایجاد کند و‌ در سال گذشته تلاش کردند تا دانشجویان ما را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند، اما با هوشیاری استادان  و کارکنان دانشگاه مانع از هدف آنها شد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها با فعالیت های جدی و آموزشی خود را ادامه می‌دهند و در صحنه‌های مختلف ائم از 22 بهمن عشق خود را به آرمان‌های انقلاب نشان می‌دهند، گفت: امیدوارم دانشگاهیان همراه با دیگر اقشار مردم مانند سنوات گذشته در انتخابات پیش رو حماسه‌ای دیگر ایجاد کنند و با شرکت گسترده و فعال مانع از سوء استفاده دشمن شوند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه پروژه‌ای که امروز در راستای سیاست‌های دولت مردمی کلنگ‌زنی می‌شود امکان بهره‌مندی حدود 1400 نفر از اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه  علامه طباطبایی را در مسکن ‌دار شدن فراهم می‌سازد، خاطرنشان کرد: این زمین با مساحت 17 و سه دهم هکتار از ماه‌ها پیش مورد مطالعه و جانمایی واحدهای مسکونی و مراکز خدماتی قرار گرفته و تأیید شده است.

وی ادامه داد: در راستای قانون جهش تولید مسکن  و‌ براساس توافق‌نامه‌ای که بین وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری و وزارت راه و شهرسازی انجام شد هر واحد مسکونی حدود 550 میلیون تومان وام دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا