استانهادسته‌بندی نشده

گازرسانی 42 درصدی به روستاهای البرز در دولت شهید رئیسی


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، کامران ایمانی فولادی  در جمع خبرنگاران  در جلسه مجمع که در شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، گفت: با تمرکز بر ارزش نیروی انسانی  تعداد نیروی رسمی در شرکت گاز استان البرز 432 نفر و نیروی پیمانکار 611 نفر است.

وی با تاکید بر اینکه 27 درصد از سمت‌های شرکت گاز استان البرز خالی است، اضافه کرد: با خارج شدن 40 نفر از نیروهای شرکت گاز استان البرز از سیستم در 5 سال آینده انتظار داریم برای ایجاد انگیزه میان همکاران، رتبه شرکت تغییر پیدا کند.

سرپرست شرکت گاز استان البرز با اشاره به عبور مشترکان گاز استان البرز از مرز یک میلیون مشترک تاکید کرد: با توجه به این مولفه ها برای ارائه خدمات مطلوب از بخش آموزش به همکاران غفلت نشده و تحقق اهداف در بخش آموزش از مهم ترین برنامه های گاز البرز بوده است، مضاف بر این در بند «دال» و «واو» 144 نفر در این شرکت جذب شده اند.

ایمانی فولادی با اشاره به گازرسانی به روستاهای البرز در دولت شهید رئیسی گفت: در استان البرز 300 روستا وجود دارد که به 291 روستا گازرسانی انجام شده است.

وی بیان کرد: پروژه گازرسانی در استان البرز از سال 1368 شروع شده و از آن زمان تا پیش از استقرار دولت شهید رئیسی به 171 روستا معادل 58 درصد گازرسانی شده است، پس از استقرار دولت سیزدهم در سفر نخست شهید جمهور به کرج مقرر شد تا پایان سال 1402 به 42 درصد روستاهای باقی مانده استان که در مناطق صعب العبور بود گازرسانی شود.

سرپرست شرکت گاز استان البرز خاطرنشان کرد: با نگاه ویژه شرکت ملی گاز ایران  توانستیم پروژه گازرسانی به 42 درصد از روستاهای صعب العبور که در مناطق کوهستانی قرار دارند و ـ به اذعان پیمانکاران یکی از دشوارترین پروژه‌های گازرسانی بود- به پایان برسانیم.

ایمانی فولادی درباره عملکرد کلی شرکت گاز استان البرز بیان کرد: در نصب انشعابات 99 درصد، در اشتراکات 116 درصد، پوشش گازرسانی از نظر خانواری رشد 103درصد، اجرای خطوط 147 درصد و در گازرسانی 117درصد عملکرد این شرکت بوده است.

وی در مورد بهینه‌سازی موتورخانه‌ها بیان کرد: در این راستا 630 موتورخانه بهینه سازی شده  و حدود 28 درصد صرفه جویی انرژی شده است.

ایمانی فولادی اضافه کرد: در 346 پرونده دعاوی کیفری که توسط شرکت گاز استان البرز مطرح شده به دلیل جمع آوری انشعابات غیرمجاز بوده است.

سرپرست شرکت گاز استان البرز در بخش دیگری از سخنانش در مورد اموال غیرمنقول این شرکت گفت: 267 ملک در مالکیت گاز البرز بوده که 42 ملک سنددار و 185 ملک بدون سند است، در سال جدید پیش بینی کردیم که برای 50 ملک سند بگیریم که نسبت به سال گذشته 500 درصد پیشرفت کرده‌ایم.

ایمانی فولادی ادامه داد: در تراز گاز بیش از 6 میلیارد و 110 میلیون مترمکعب گاز دریافت کردیم؛ گاز تحویلی 6 میلیارد و 65 میلیون متر مکعب بوده؛ اختلاف میان گاز تحویلی و دریافتی با احتساب عوامل تاثیر گذار 44 میلیون و  700 هزار مترمکعب بوده که اگر عوامل تاثیرگذار را از آن کم کنیم، رقم آن 38 میلیون و  300 هزار متر مکعب است که نسبت به سال گذشته 300 درصد کاهش داشته که جمع آوری انشعاب‌های غیرمجاز در این کاهش بی‌تاثیر نیست.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه جهادی جمع آوری انشعاب‌های غیرمجاز شهید عجمیان در شرکت گاز استان البرز مطرح کرد: در زمستان سال 1402 با وجود همه عوامل تاثیرگذار 40 کیلومتر شبکه غیرمجاز و 700 انشعاب رگلاتور و علمک غیرمجاز جمع آوری شد.

سرپرست شرکت گاز استان البرز بر کاهش 42 درصدی حوادث خانگی در سال 1402 در استان البرز تاکید کرد و ادامه داد: برای رسیدن به این هدف از سال 1400 تا کنون 15 هزار نفر ساعت آموزش برگزار کردیم که 8 هزار نفر ساعت دانش آموز در این آموزش ها شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: از اهداف مهم سال جدید بهره برداری از خط 36 اینچ است که اگر انجام نشود منجر به قطعی گاز در استان البرز شده که از شرکت ملی گاز ایران درخواست می شود تا نگاه ویژه ای به این پروژه داشته باشد.

سرپرست شرکت گاز استان البرز بیان کرد: در بخش مالی حجم گاز مصوب برای این شرکت  6 میلیارد و 480 میلیون متر مکعب بوده که  6 میلیارد و 65 میلیون متر مکعب به فروش رساندیم.

ایمانی فولادی گفت: در بخش مالی و گزارش بدهکاران این شرکت 21 درصد کاهش داشته و در بخش جذب سرمایه ای با وجود تمام مشکلات  750 میلیارد تومان جذب مالی داشتیم.

انتهای پیام/منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا