دسته‌بندی نشده

۱۶۵ هزار واحد مسکونی فرسوده البرز نیازمند نوسازی هستنداحسان مسعودی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس برنامه های تشویقی وزارت راه و شهرسازی پیگیر صدور پروانه های ساختمانی برای نوسازی این واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده استان البرز هستیم.

معاون مسکن اداره کل راه وشهرسازی البرز گفت: تسهیلات لازم برای نوسازی این واحدها اخذ خواهد شد و امیدواریم با کمک مردم بتوانیم بافت های فرسوده استان را نوسازی و مقاوم سازی کنیم.

وی ادامه داد: ۹۸ هزارو ۸۵۸ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در البرز احداث می شود که بخش عمده آن ها مسکن محرومان است.

مسعودی با بیان اینکه تاکنون از مجموع متقاضیان مسکن نهضت ملی البرز ۱۸۵ هزارو ۷۹۷ نفر آنها بر اساس استعلام از سامانه سبز و واجد شرایط هستند، گفت: وزارت راه و شهرسازی از طریق سامانه سه استعلام فرم جیم ،‌سابقه مالکیت و تسهیلات بانکی منجر به خرید مسکن صلاحیت افراد واحد شرایط مسکن ملی را تائید می کند.

به گزارش ایرنا،استان البرز دارای ۲ هزار هکتار بافت فرسوده و قدیمی است که کارشناسان بر نوسازی این بافت ها تاکید دارند.

وجود حدود ۴۰۰ کیلومتر گسل زلزله در استان البرز به یکی از دغدغه های کارشناسان امور ساختمان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و مسوولان اجرایی تبدیل شده است.منبع

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا