فردیس

افتتاح رسمی دانشگاه آزاد اسلامی در فردیس

دانشگاه آزاد اسلامی فردیس با ظرفیت پذیرش ۱۵۰۰ دانشجو و ارائه ۷ رشته در حوزه علوم انسانی و مهندسی به صورت رسمی افتتاح شد.

محمودرضا ممقانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فردیس، در حاشیه مراسم افتتاح این مرکز که ۱۹ آبان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور برگزار‌شد، با اشاره به اینکه دانشگاه فردیس با ظرفیت پذیرش ۱۵۰۰ دانشجو در این شهرستان راه‌اندازی شده است گفت: در حال حاضردر پردیسِ دانشگاه آزاد اسلامی فردیس ۷ رشته تحصیلی در حوزه‌های علوم انسانی و مهندسی ارائه می‌شود و ۳۲۰ دانشجو در این دانشگاه ثبت نام شده و مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: رشته‌های زیرمجموعه علوم انسانی در دانشگاه آزاد فردیس شامل حقوق، روانشناسی، حسابداری و علوم تربیتی است و ۳ رشته کامپیوتر، عمران و معماری از زیرمجموعه‌ حوزه مهندسی در این دانشگاه ارائه می‌شود که با توجه به ظرفیت موجود، امکان افزایش تعداد رشته‌های قابل ارائه در دانشگاه فردیس وجود دارد.‌

رئیس دانشگاه آزاد فردیس در خصوص ساختمان این دانشگاه، گفت: در حال حاضر ساختمان این مرکز استیجاری است که با مساعدت فراوان و قیمت مناسب در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و تجهیزات مورد نیاز هم از دانشگاه آزاد اسلامی کرج تامین شده‌است.

وی با اشاره به پروژه احداث ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی که در پایان سال گذشته در فردیس کلنگ‌زنی شد؛ اظهار کرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع در فردیس کلنگ زنی شد که مسوولان مربوطه متعهد شدند تا ۳ سال آینده این پرژه ساخته شود.

ممقانی در مورد سطح علمی دانشگاه آزاد فردیس، گفت: سطح علمی دانشگاه فردیس با کرج تفاوت چندانی ندارد و اسانید عموما از دانشگاه کرج تامین می‌شود. حتی صدورمدرک هم از دانشگاه آزاد کرج و به نام همان دانشگاه انجام می‌شود.

گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی فردیس در غرب شهر فردیس و در شهرک ناز بلوار آیت الله هاشمی خیابان واقع است که از ابتدای سال تحصیلی جدید کارش را آغاز کرده و امروز رسما افتتاح شد.

منبع: فارس

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا