فناوری

وزارت ارتباطات: اینستاگرام هیچ مکاتبه‌ای با ایران نکرده است

علی‌اصغر عنابستانی نماینده مجلس به‌تازگی از پیام اینستاگرام و پرسش این شرکت در مورد شرایط ایران خبر داده بود اما وزارت ارتباطات می‌گوید از ماجرای این پیام بی‌خبر است.

عنابستانی در ادامه اعلام این خبر گفته بود وزارت ارتباطات و شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی این موضوع هستند. نماینده مردم سبزوار در گفت‌وگویی که به‌تازگی رویداد ۲۴ منتشر کرده اعلام کرده بود: «اکنون که اینستاگرام در ایران فیلتر شده، آن‌ها برای ما پیام فرستاده‌اند که شرایط شما چیست؟ دوستان در وزارت ارتباطات و شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی موضوع هستند.»

اما روابط عمومی وزارت ارتباطات به زومیت می‌گوید این وزارتخانه در جریان صحبت عنابستانی نیست. آقای عنابستانی خودشان اظهارنظری کرده‌اند و ربطی به ما ندارد. خودشان باید بگویند آیا این نامه را به ایشان داده‌اند، ایشان نامه‌نگاری کرده‌اند؟ وزارت ارتباطات از این ماجرا خبری ندارد.

روابط عمومی همچنین در پاسخ به اینکه این نماینده گفته وزارت ارتباطات در حال پیگیری است پاسخ داد: «شاید خودشان دارند پیگیری می‌کنند.»

اما عنابستانی درحالی‌که از بررسی این موضوع سخن گفته بود، در گفت‌وگو با زومیت به رویه همیشگی مسوولان می‌گوید صحبت‌هایی که منتشر شده نقل قول دقیقی نبوده و رسانه اشتباه منعکس کرده است. عنابستانی در اینباره گفته است:

«ایجابی صحبت کردم، خبری نگفتم. عرض کردم که دوستان وزارت ارتباطات شرایطی دارند، قطعاً اگر اینستاگرام و بقیه پلتفرم‌ها ببینند که ما قانونی داریم که براساس آن قانون باید شرایط را رعایت کنند برای پذیرش شرایطمان خواهند آمد. این‌ها گفته‌اند که اینستاگرام پیام فرستاده. نه، حرف ما این است که ما الان قانون مشخصی برای شرایط فعالیت پلتفرم‌ها چه داخلی چه خارجی در کشور نداریم. وقتی قانون نداریم براساس نظرات اشخاص داریم مذاکره می‌کنیم.»

منبع: زومیت

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا