اجتماعی

هشدار آبفای البرز؛ مردم لازم است حداقل ۲۰ درصد در مصارف خود صرفه‌جویی کنند!

در حالیکه از ابتدای امسال تا ۱۷ تیر ماه میزان مصرف آب در البرز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته، آبفای البرز رعایت بیشتر صرفه‌جویی در مصرف آب را توصیه کرد.

با توجه به افزایش شدید دمای هوا و افزایش مصرف آب، احتمال کاهش حجم مخازن ذخیره آب در بعضی از ساعتها بخصوص در پیک مصرف (قبل از ظهر و هنگام غروب) و افت فشار در برخی مناطق استان بخصوص در طبقات بالای ساختمانها متصور است. بنابراین بمنظور برخورداری تمام هم استانی ها از نعمت آب در کلیه ساعتهای شبانه روز، رعایت صرفه جویی حداقل به میزان ۲۰ درصد و پرهیز از مصارف غیر ضروری لازم است.

در حال حاضر میزان سرانه مصرف آب توسط هر یک از شهروندان بالغ بر ۲۵۰ لیتر در شبانه روز است که ۶۶ درصد بالاتر از استانداردهای تعریف شده ( ۱۵۰ لیتر در شبانه روز) است، بنابراین تصحیح الگوهای رفتاری و مصرفی توسط شهروندان و اعمال دقیق مدیریت مصرف می تواند از تنش آبی جلوگیری کند.

تنظیم شناور کولرها، کوتاه کردن زمان استحمام، حذف موارد غیرضروری مثل شستن حیاط، کوچه و خیابان و خودروها با شیلنگ آب، آبیاری درختان و فضای سبز منازل در شب و یا صبح زود (بدون غرقاب کردن) و… از جمله توصیه های آبفای البرز به شهروندان این استان است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا