اشتهاردفرهنگی هنری

گنبدخانه امامزاده سلیمان اشتهارد با مصوبه استانداری و مجوز وزارت میراث فرهنگی برچیده شد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از برچیدن گنبدخانه امامزاده سلیمان (ع) اشتهارد با توجه به ناپایداری بنا با مجوز وزارت میراث‌فرهنگی و مصوبه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز خبر داد.

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز احمد افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در نشستی با حضور مدیران کل ادارات میراث‌فرهنگی، اوقاف و امور خیریه و پیمانکار مرمت امامزاده سلیمان(ع) اشتهارد که در روز یکشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۲ برگزارشد، مصوبه برچیدن گنبدخانه این امامزاده تاریخی را ابلاغ کرد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز اظهار کرد: بنابراین پیرو این جلسه و با توجه به شرایط خاص و ناپایدار بنا و احتمال ریزش و خطر جانی، با توجه به نظر شورای فنی و اخذ مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی،  روز دوشنبه ۲۶ تیر پیمانکار نسبت به برچیدن بنای گنبدخانه با رعایت تمام نکات ایمنی و جلوگیری از آسیب به بخش شبستان اقدام کرد.

خاکی افزود: مقرر شد اداره کل اوقاف استان نسبت به تأمین اعتبار برای احداث مجدد بنا بر اساس طرح و نقشه مصوب و ثبت شده بنا، اقدام کند و اداره کل میراث فرهنگی استان نسبت به احداث مجدد بنا بر اساس مشخصات ثبتی آن اقدام کند.

امامزاده سلیمان(ع) اشتهارد مربوط به قرون ۷،۸ و ۹ هجری است که در سال ۱۳۴۶ به شماره ثبتی ۷۵۴ در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا