اجتماعی

مشکل کمبود آب محمدشهر کرج برطرف شد

مشکل کم آبی و کمبود آب در برخی مناطق محمدشهر کرج با اتمام عملیات اجرایی پروژه های جدید آبرسانی برطرف شد.

حمیدرضا نامداری مدیرعامل آبفای البرز با اعلام این خبر گفت: همزمانی وقوع چند عامل همچون: وجود انشعاب‌های غیر مجاز بخصوص در باغ ویلاها و پر کردن استخرها، نصب مستقیم پمپ روی شبکه توسط مشترکان، نداشتن پمپ و مخزن در بسیاری از واحدهای ساختمانی، ساخت و سازهای بی رویه و افزایش نرخ رشد و مهاجر پذیری منطقه و افزایش دما (مصرف بالا در پیک مصرف)، کاهش شدید آبدهی چاه‌ها و… از جمله عواملی بوده که موجب شد تا بخشهایی از محمدشهر با افت فشار یا قطع آب در بعضی از ساعات شبانه روز روبرو شود.

وی در تشریح اقدامات لازم برای بهبود وضعیت و ایجاد شرایط پایدار تامین و توزیع آب محمد شهر بیان داشت : حفر، تجهیز، بهسازی، افزایش عمق، کف شکنی و جابه‌جایی هشت حلقه چاه عمیق از اواخر سال قبل تاکنون در دست اقدام بوده است بطوری که یک حلقه چاه جدید در خرداد ماه وارد مدار بهره‌برداری شد و حفر و تجهیز دو حلقه چاه دیگر هم به پایان رسید. همچنین عمق چهار حلقه چاه را با افزودن ارتفاع لوله‌ها، بمنظور بالا بردن آبدهی افزایش دادیم و جابه‌جایی یک حلقه چاه هم صورت گرفت.

نامداری افزود: استفاده از چاه های کمکی شهرداری هم و همچنین سه راه‌گیری بر روی شبکه توزیع و انتقال و نصب یک پمپ بین راهی برای انتقال آب از بالا دست به بخشهای مشکل دار محمدشهر هم صورت گرفت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا