اجتماعی

پرواز کرج – نجف اشرف برقرار شد

شنبه هر هفته بین کرج - نجف اشرف و بالعکس پرواز انجام می‌شود که زمینه برای سفرهای زیارتی مردم استان البرز از این طریق فراهم شد.

مجتبی عبداللهی استاندار البرز در پرواز هوایی مسافربری کرج – نجف اشرف و بالعکس که روز شنبه ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۲ در آیینی با بدرقه مسافران برگزار شد گفت: درصدد هستیم تا با ایجاد بسترها و هماهنگی های لازم از فرودگاه پیام پروازهای منظم و با برنامه ای به داخل و خارج کشور داشته باشیم.

وی افزود: این آمادگی وجود دارد که تمامی ایرلاین ها برای برقراری پرواز از فرودگاه پیام اقدام کنند و حمایت ویژه ای نیز صورت می گیرد.

او گفت: مکاتبات، پیگیری های لازم و نشست های ویژه برای گسترش خدمات مسافربری و کارگو فرودگاه پیام داشته ایم و با توسعه خدمات این فرودگاه، می توانیم مسافران استان های همجوار را نیز پذیرا باشیم چرا که فرودگاه پیام این قابلیت را دارد که بخش قابل ملاحظه ای از پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد تهران را نیز در خود جای دهد.

عبداللهی گفت: فرودگاه پیام به نوعی پدافند غیرعامل فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی (ره) محسوب می شود.

وی افزود: این فرودگاه با زیرساخت های استاندارد خود این ظرفیت را دارد تا به هاب کارگو کشور و منطقه تبدیل شود.

فرودگاه بین المللی پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزون بر پروازهای مسافری ، حمل هوایی نیز از طریق آن بین البرز و کشورهای مختلف جهان صورت می گیرد.

وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام در کنار فرودگاه نیز مزیت این منطقه بالا برده و یکی از ظرفیت های اقتصادی کشور به شمار می رود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا