دسته‌بندی نشدهمدرسه و دانشگاه

نمرات امتحان نهایی دانش‌آموزان افت نکرده، «واقعی» شده!

رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتقاد بنده بر این است که نمره دانش آموزان در امتحانات نهایی افت نکرده بلکه واقعی شده است.

رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش درباره دلایل افت نمره دانش آموزان در امتحانات نهایی اظهارکرد: امتحانات نهایی اخیر، اولین و جامع‌ترین امتحان استاندارد ما در طول تاریخ آموزش و پرورش بوده است که براساس استانداردها و شاخص‌های ملی و بین‌المللی، آزمونی یکپارچه در سراسر کشور گرفته شده و نمره‌ای از آن به دست آمده است.

وی افزود: اعتقاد بنده بر این است که نمره دانش آموزان در این امتحانات افت نکرده بلکه واقعی شده است؛ زیرا در امتحانات قبلی، چنین استانداردهایی در سطح ملی وجود نداشته است. درحال حاضر ما باتوجه به این نمرات، داده‌هایی قابل اعتماد داریم که باید براساس آن‌ها برنامه ریزی آموزشی کنیم. همچنین به مدارس کارنامه داده می‌شود که به عنوان مثال نمره‌ ریاضی هر مدرسه در این امتحانات، تا چه سطح و اندازه بوده است و معلمان باید برای افزایش سطح کیفی این درس، برنامه داشته باشند.

مرادصحرایی گفت: آن چیزی که در این زمینه اهمیت دارد این است که درحال حاضر ما یک نمره واقعی از دانش آموزان به دست آورده‌ایم زیرا هیچ کدام از نمرات قبلی واقعی نبودند. به اعتقاد به بنده، تاثیر 40 درصد قطعی نمره امتحانات نهایی بر کنکور، اقدامی کاملا عادلانه و در راستای عدالت آموزشی بود زیرا نمره امتحانات نهایی آن‌ها، 40 درصد نمره کنکور را تشکیل می‌دهد که نسبت به گذشته واقعی‌تر شده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا