مدرسه و دانشگاه

نرخ مصوب سرویس مدارس در کرج اعلام شد

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج ضمن اعلام نرخ مصوب سرویس مدارس بر ضرورت رعایت هزینه سرویس همه مدارس (غیر انتفاعی و دولتی) با رقمی واحد تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، علیرضا رحیمی در جلسه بررسی نرخ کرایه سرویس حمل و نقل دانش‌آموزان، با اشاره به اینکه مدارس غیرانتفاعی تحت نظارت آموزش و پروش هستند، گفت: بر همین اساس این مدارس نیز مستلزم پیروی از نرخ مصوب کرایه سرویس مدارس دانش‌آموزی هستند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج ضمن یادآوری این موضوع که نظارت کامل در خصوص نحوء اجرای سرویس مدارس دانش‌آموزی به عهده اداره کل آموزش و پرورش است، اظهار داشت: متاسفانه اجرا در سال تحصیلی گذشته به شدت ضعیف بوده و با نرخ‌های متفاوت، شاهد عدم رضایت والدین و دانش‌آموزان بودیم.  

عضو شورای شهر کرج وظیفه شورای اسلامی شهر در ادامه از وظایف شورای شهر در خصوص تصویب نرخ کرایه سرویس مدارس یاد و بیان کرد: برگزاری فراخوان جهت انتخاب شرکت‌های مجاز و ذیصلاح و ثبت نام خودروها در سامانه نیز از وظایف شهرداری است که هر سال با هدف ارتقای سطح امنیت دانش‌آموزان در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نیز نقشی اساسی در ساماندهی سرویس مدارس و کرایه آن دارد، به همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در خصوص توزیع ناوگان سرویس مدارس بر اساس نواحی آموزش و پرورش اشاره و تاکید کرد: همچنین آموزش و پرورش ناظر بر رعایت نرخ مصوب در مدارس غیر انتفاعی و دولتی است و والدین محترم باید با نرخ مصوب سرویس‌های ایاب و ذهاب خدمات بگیرند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرج در ادامه از راه اندازی سامانه پایش تحت وب برای کنترل و پایش خودروها و مکان یابی آنها توسط والدین و مدیران مدارس توسط شهرداری کرج یاد کرد و گفت: این اقدام نیز با هدف رفاه حال والدین و امنیت بیشتر دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.

علیرضا رحیمی نرخ مصوب سرویس مدارس را به شرح ذیل اعلام کرد: برای دستگاه‌های سواری ۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال،  ون ۶/۵۰۰/۰۰۰، مینی بوس و میدل باس ۵/۱۰۰/۰۰۰، اتوبوس ۳/۵۰۰/۰۰۰ می‌باشدکه هزینه مصوب برای هر نفر همراه با هزینه‌های بالاسری می‌باشد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل در پایان یادآورد شد: در صورت مشاهده مغایرت قیمت‌ها، شهروندان می‌توانند شکایات خود را با شماره ۹۹_۳۲۵۶۳۱۹۰داخلی ۳۵۰ و ۳۴۹ مربوط به آموزش و پرورش پیگیری کنند.

جدول تفصیلی نرخ سرویس حمل و نقل دانش آموزی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲

– نرخ کرایه راننده براساس نوع خودرو

*نرخ مصوب همراه با هزینه های بالاسری می باشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا