اجتماعی

۴ شهرک مسکونی در البرز ایجاد می‌شود

استاندار البرز: با مجموع اقدامات و پیگیری های ویژه در استان، توفیق یافتیم بعنوان اولین استان کشور نسبت به احصا اراضی الحاقی به شهر جهت اجرای طرح ملی نهضت مسکن اقدام کنیم.

مجتبی عبداللهی در برنامه زنده تلویزیونی میز اقتصاد با موضوع الحاق ۲۴ هزار هکتار زمین به محدوده شهرها جهت اجرای نهضت ملی مسکن که روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۲ صورت گرفت، با بیان اینکه البرز، استانی کم مساحت است ولی در ابتدای طرح توفیق یافتیم که نیازها را احصا و تامین کنیم، افزود: در مجموع ۳هزار و ۹۱۶ هکتار زمین تامین شده که بیش از نیاز استان است.

وی ادامه داد: براساس ابلاغ صورت گرفته باید در البرز ظرف ۴ سال ۹۸ هزار واحد مسکن در قالب نهضت ملی مسکن ساخته شود.

عبداللهی گفت: با توجه به اراضی تامین شده برای این منظور، اکنون بیش از نیاز و تعهد استان، زمین برای ساخت مسکن تامین شده است.

وی افزود: ۲ هزار و ۴۱۳ هکتار زمین طی بازدید های میدانی و بررسی های همه جانبه، پیشنهاد شده بنابراین در مراحل تصویب با مانعی مواجه نشده ایم.

استاندار البرز گفت: می توان گفت که ۲ هزار و ۴۱۳ هکتار الحاقی به شهرها داشتیم که در واقع اراضی جدید محسوب می‌شوند.

وی افزود: هزار و ۴۵۰ هکتار نیز در قالب زمین های شهرکی احصا شده اند تا ۴ شهرک مسکونی ایجاد شود و ۵۲ هکتار زمین هم با تغییر کاربری، تامین شده است.

عبداللهی گفت: با مجموع اقدامات و پیگیری های ویژه در استان، توفیق یافتیم بعنوان اولین استان کشور نسبت به احصا اراضی الحاقی به شهر جهت اجرای طرح ملی نهضت مسکن اقدام کنیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا