اجتماعیفردیس

افزایش دمای هوا، وجود باغ ویلا و تراکم بالای جمعیت علت کم آبی در فردیس است

روابط عمومی آبفای البرز با صدور اطلاعیه اعلام کرد: به دلیل افزایش شدید دمای هوا طی هفته‌های اخیر و شدت یافتن آن  از ۱۱ مرداد موجب رشد مصرف آب در محدوده‌ی شهرستان فردیس شد ضمن اینکه عواملی چون وجود باغ ویلاها و تراکم بالای جمعیت فردیس نیز مزید بر علت شده و افت فشار و قطع آب را در برخی نقاط تشدید کرد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: اگرچه پیش بینی های لازم برای کمبودهای احتمالی آب از جمله جایگزینی و راه اندازی چاه‌های جدید به کار گرفته شده بود اما میزان مصرف بر تولید آب فزونی یافت و شاهد افت فشار و گاهی قطعی آب بخصوص در طبقات بالای ساختمانها در برخی مناطق فردیس بودیم.

بهرحال برای جبران مشکلات ایجاد شده در شبکه توزیع چند اقدام مدنظر قرار گرفت که حفر، تجهیز و بهره برداری از ۲ حلقه چاه جدید و اتصال ۹ حلقه چاه کمکی از شهرداری و سازمان غله به شبکه توزیع آب صورت گرفت و بدین ترتیب در حال حاضر وضعیت آبرسانی به حالت عادی بازگشته است.

اما اقدامات اساسی دیگری همچون اجرای باقیمانده خط انتقال آب سطحی از کرج به فردیس با لوله هایی به قطر ۵۰۰ میلی لیتر از میدان استاندارد به سمت فردیس در حال تکمیل و اتمام است و پیش بینی می شود طی روزهای آینده به بهره برداری برسد. همچنین با اتمام ساخت مخزن ذخیره ۵۰۰۰ مترمکعبی جدید و ادامه اجرای لوله گذاری خط انتقال آن که پیش بینی می‌شود تا پایان سال به بهره برداری برسد، شاهد رفع اساسی مشکل کم آبی در فردیس بخصوص در پیک مصرف خواهیم بود.

روابط عمومی آبفای البرز ضمن پوزش از ساکنان این مناطق از مردم خواست تا با حذف مصارف غیر ضروری خود و با مدیریت مصرف آب، همیار خادمان خود در آبفای البرز باشند و در صورتیکه هنوز در بعضی مناطق با مشکل روبرو هستند برای اعزام گروه‌های عملیاتی و یا آبرسانی سیار با مرکز ۱۲۲ آبفا تماس بگیرند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا