اجتماعیاشتهارد

قطع انشعاب آب غیرمجاز ۳۲۰ واحد مسکونی و باغ ویلا در اشتهارد

انشعاب آب غیرمجاز بالغ بر ۳۲۰ واحد مسکونی و باغ ویلا در اشتهارد و روستاهای آن قطع و موجب بازگشت ۴ لیتر بر ثانیه آب به شبکه توزیع شد.

حمیدرضا نامداری مدیرعامل آبفای البرز با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از چالشهای رودروی مجموعه‌ی آبفا ، بهره‌برداری از شبکه آب شهری و روستایی بصورت غیرمجاز توسط واحدهای مسکونی و مسکونی غیر دائم (باغ ویلاهای روستایی) است، برهمین اساس یکی از برنامه‌های جدی آبفا مقابله با این پدیده غیرقانونی است.

وی افزود: طی شش ماه اخیر با پیگیریها و اقدام جدی آبفا ۸۱ فقره انشعاب آب غیرمجاز شناسایی شد که ۶۳ فقره آنها به مجاز تبدیل شدند و ۱۸ فقره هم بعلت خارج بافت بودن قطع و جمع آوری شدند. تعداد استفاده کنندگان متصل به این ۸۱ فقره غیرمجاز هم ۳۰۵ واحد مسکونی و ۱۵ مورد باغ ویلا در ۱۰ روستا بوده و در کل هم حدود ۲۰۰ متر لوله گذاریهای غیر مجاز آنها نیز جمع آوری شد.

نامداری ضمن تاکید بر اجرای این مهم در سایر نقاط و شهرها و روستاهای تابعه‌ی استان ، ادامه داد: در حالیکه تولید آب اشتهارد ۱۷۰ لیتر بر ثانیه است، بر اثر قطع این انشعابهای غیرمجاز ۴ لیتر بر ثانیه به شبکه توزیع بازگشت و مالکان انشعابهای غیرمجاز هم به مراجع قانونی معرفی شدند.

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا