مدیریت شهری

شناسایی و پلمب انبارهای ضایعاتی غیرمجاز در سطح شهر کرج

با اعلام سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، روند شناسایی و تداوم پلمب انبارهای ضایعاتی غیرمجاز در سطح شهر ادامه خواهد داشت.

محمد رضا خسروی رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اظهار داشت: فعالیت واحدهای غیرمجاز جمع آوری ضایعات و پسماندها علاوه بر مخدوش نمودن چهره شهر و ایجاد نازیبایی، از نظر بهداشتی نیز در تجمع حیوانات موذی و مزاحم دخیل است و شهروندان از فعالیت آنها گلایه مند می باشند، همچنین این واحدها اکثراً کودکان کار و اتباع غیرمجاز را بکارگیری می نمایند که از جهاتِ مختلف با قوانین مغایرت دارد.

خسروی با اشاره به تداوم اجرای طرح برخورد با عوامل غیرمجاز جمع‌آوری پسماند خشک و پلمب مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در خیابان شهید ایرانی حصارک با همکاری نیروی انتظامی (کلانتری 16حصارک ) و منطقه پنج و سه شهرداری کرج  و هماهنگی مقام قضائی اظهار کرد: در راستای ادامه طرح پاکسازی خیابان شهید ایرانی و با دستور معاون دادستان مبنی بر تشدید برخورد قانونی با عوامل و متصدیان فعال در حوزه پسماند مراکز غیرمجاز شناسائی و پلمپ شد

وی ادامه داد: در هر حال شهرداری صرفاً در دایره قوانین توان برخورد و مقابله با واحدهای غیرمجاز جمع آوری پسماند و ضایعات را دارد و تا جایی که مربوط به ما می شود، با شناسایی محل فعالیت ایشان و پلمب گاراژها و مغازه های محل فعالیت  به ویژه در خیابان شهید ایرانی حصارک و سایر محدوده های شهری اقدامات قانونی را مستمر انجام می دهیم. کنترل و نظارت بر فعالیت این مراکز و کارگاه‌ها موجب حذف نازیبایی و بهبود جلوه بصری شهر می‌شود و به ارتقای امنیت شهری و شهروندی کمک می‌کند.

خسروی گفت: با توجه به درخواست متعدد شهروندان خیابان شهید ایرانی و گلایه آنان از مراکز غیرمجاز فعال در حوزه پسماند، این طرح  تا جمع آوری کامل و پاکسازی این خیابان ادامه خواهد داشت

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا