اجتماعی

ضرورت نصب مخزن برای تامین آب طبقات بالای ساختمانهای البرز

برای برقراری و توزیع آب با فشار متعادل در طبقات بالای ساختمانهای مسکونی درشهرستان کرج و دیگر شهرستانهای استان البرز، نصب مخزن ذخیره متناسب با تعداد واحدهای مسکونی هر ساختمان ضروری است.

حمیدرضا نامداری مدیرعامل آبفای البرز، با اعلام این مطلب گفت: بدنبال افزایش دمای هوا در ماههای گرم سال و به تبع آن افزایش مصرف، طبقات بالای ساختمانهای مسکونی با احتمال افت فشار مواجه می شوند. بنابراین ضروری است ساکنان هر ساختمان با نصب مخزن ذخیره به ازای هر واحد حداقل ۲۵۰ لیتر و نصب پمپ بعد از این مخزن، فشار مناسب برای توزیع آب در طبقات فوقانی را ایجاد نمایند. بدیهی است آبفای البرز موظف به تامین آب با فشار متعارف بوده و افزایش فشار آب خارج از استاندارد تعریف شده، موجب خسارت و بروز حوادث خواهد شد.

وی افزود: برخی از شهروندان دراقدامی غیرمجاز و غیر فنی بدون نصب مخزن، اقدام به نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه توزیع  آب می‌نمایند که این امر علاوه بر اینکه موجب اختلال در شبکه توزیع آب شده و آب رسانی به سایر شهروندان را با مشکل روبرو می‌سازد، موجب آسیب به تاسیسات اندازه گیری و داخلی مشترکین نیز می شود. بنابراین در صورت مشاهده و گزارش این موضوع، آبفای البرز اقدام قانونی را برای جمع آوری اینگونه پمپ ها بعمل خواهد آورد.

نحوه نصب صحیح پمپ و مخزن آب برای ساختمان

مدیرعامل آبفای البرز در پایان از کلیه هم استانی ها خواست با رعایت الگوی مصرف و کاهش آن بویژه در هنگام استحمام (کوتاه کردن زمان استحمام)، استفاده ی درست از کولرهای آبی (استفاده از دور کند، تنظیم شناور آنها، استفاده از سایبان و…) و پرهیز از آبیاری فضای سبز با آب شرب و…  یاریگر آبفا در  گذر از  تنش آبی تابستان و پیک مصرف امسال باشند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا