فرهنگی هنریکرج

کاخ سلیمانیه تا آخر مهر ماه تعطیل است

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: کاخ سلیمانیه کرج به دلیل انجام عملیات اصلاح و مرمت برای تبدیل به موزه نقاشی‌های قاجاری تا پایان مهر ماه بسته است.

شهباز محمودی اظهار کرد: کاخ سلیمانیه به زودی تبدیل به موزه نقاشی‌های قاجاری می‌شود که برای این منظور اداره کل موزه‌های وزارت متبوع ۲۰مورد اصلاحات برای این بنا مشخص کرده است.

معاون میراث‌فرهنگی البرز افزود: اعتبارات لازم برای انجام این اصلاحات به صورت اوراق و نقدی جذب و با پیمانکار واجد شرایط نیز قرارداد منعقد شده است

محمودی افزود: پیش‌بینی می‌شود عملیات اصلاح و مرمت این مجموعه تا پایان مهر ماه به طول بینجامد به همین دلیل درب کاخ سلیمانیه تا آن زمان بسته است.

او با اشاره به اینکه نقاشی‌های دوران قاجاری برای به نمایش در آمدن در این کاخ موزه تأمین شده، افزود: برای این منظور حدود ۷۰ نقاشی قاجاری از موزه ملی ایران به امانت گرفته شده است.
کاخ سلیمانیه مربوط به دوره قاجار بوده و امروزه در محوطه دانشکده کشاورزی کرج واقع شده‌است. این بنا در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۲۷ با شمارهٔ ثبت ۳۷۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا