اجتماعی

افزایش بی سابقه مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور ماه

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت : میزان مصرف برق کشور در اولین جمعه شهریور ماه نسبت به روز مشابه سال قبل ۸۸۰۰ مگاوات افزایش داشت.

مصطفی رجبی مشهدی اعلام کرد: بر اساس گزارش های مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران روز گذشته میزان مصرف برق کشور به ۶۳ هزارو ۶۰۰ مگاوات رسید که در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عدد ۵۴ هزارو ۸۰۰ مگاوات ثبت شده بود افزایش ۸ هزارو ۸۰۰ مگاواتی را نشان میدهد.


سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه میزان مصرف برق در روزهای تعطیل و جمعه کاهش میابد گفت: با توجه به اینکه در ابتدای آخرین ماه تابستان هستیم انتظار داشتیم میزان مصرف برق کاهش یابد اما افزایش تدریجی دما که از انتهای هفته گذشته با آن مواجه شدیم موجب شد مصرف برق هنوز دراوج باشد.


رجبی مشهدی ضمن تشکر از همه هموطنان به دلیل مشارکت در طرح پرداخت پاداش مدیریت مصرف افزود: خوشبختانه کلیه مشترکان همکاری خوبی با وزارت نیرو در اجرای طرح مدیریت مصرف داشتند، به نحوی که بیش از ۳۶ درصد مشترکان خانگی تاکنون مشمول دریافت پاداش شده اند.

سخنگوی صنعت برق یادآور شد: طرح پرداخت پاداش به مشترکین خانگی تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و به ویژه به مشترکان پرمصرف توصیه میکنیم از آخرین فرصت برا ی کاهش مصرف و دریافت پاداش بهره مند شوند.


وی در پایان تاکید کرد : هموطنان عزیز در مناطقی كه دما کاهش یافته، با خاموش کردن وسایل سرمایشی و یا تنظیم دمای كولرهای گازی روی ۲۵ درجه، می توانند مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال گذشته كاهش دهند و از دریافت پاداش مدیریت مصرف بهره مند شوند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا