مدیریت شهری

ایستگاه مترو رجایی شهر افتتاح شد

با حضور استاندار البرز، شهردار، اعضای شورای شهر و مسئولان دیگر شهر کرج، ایستگاه متروی رجایی شهر افتتاح شد.

روز پنجشنبه سومین ایستگاه از مجموعه قطار داخل شهری کرج با نام ایستگاه رجایی شهر، واقع در سه راه گوهردشت افتتاح شد.

استاندار البرز با حضور در این مراسم گفت:درصدد هستیم با توجه به اراده‌ای که شکل گرفته، تا دهه فجر امسال ایستگاه قطار شهری شهید سلطانی را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

وی افزود: طی نشستی با مسئولان مترو تهران، توافقات بسیار خوبی در راستای توسعه همکاری‌ها صورت گرفته و افزایش ایستگاه‌ها در خط گلشهر _هشتگرد و بهره‌برداری از ایستگاه ماموت، کاهش زمان سفرها و… از جمله آن‌هاست./ایسنا

همچنین شهردار کرج از آمادگی شهرداری برای تزریق بالغ بر یک هزار میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری خبر داد.

کیانی این اعتبار را از محل کمک‌های دولت و بودجه شهرداری ذکر کرد و ادامه داد: راه‌اندازی و افتتاح هر ایستگاه قطار شهری به اعتباری معادل ۷۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

وی، ضمن ابراز رضایت از عملکرد سازمان قطار شهری و کمک‌های دولتی برای افتتاح این پروژه، افزود: خوشبختانه موفق شدیم ظرف کمتر از ۶ ماه از افتتاح ایستگاه قبلی، ایستگاه جدید را به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی کرج گفت: قطار شهری ایستگاه رجائی شهر کرج، قابلیت جابجایی هفت هزار و ۵۰۰ مسافر در ساعت را دارد.

کوزه کنانی گفت: این ایستگاه به طول چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت ایستگاه میان راهی بین ایستگاه‌های ۴۵متری گلشهر و ایستگاه آیت الله طالقانی در خط۲ قطار شهری کرج قرار دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا