اجتماعیحوادث

حضور بیشمار افغان‌ها موجب نگرانی جامعه شده است

حضور اتباع غیرمجاز در ایران چالش‌های اجتماعی و امنیتی را بوجود آورده است. ۱۳ سارق به عنف که از باغ ویلاهای چهارباغ سرقت می‌کردند، افغان بودند.

چندی پیش یک باند ۱۳ نفره از سارقان افغان که در ساعات پایانی شب به باغ و ویلاهای چهارباغ حمله می‌کردند و به زور سلاح سرد اقدام به سرقت لوازم با ارزش مثل گوشی و زیورآلات می‌‌کردند دستگیر شدند.

پیش از این هم سرقت‌هایی از این دست و حتی بدتر توسط ایرانی‌ها انجام شده اما مسئله مهمی که وجود دارد این است که آیا این افراد هویت مشخصی دارند یا خیر؟! آیا اتباع مجاز هستند یا غیرمجاز؟!

حضور اتباع غیر مجاز چالش‌های موجود را دوچندان کرده. مهاجرانی که بدون مجوز و بصورت قاچاق وارد کشور می‌شوند و هیچ نام و نشانی از آنها ثبت نمی‌شود. موضوعی که صدای یکی از نمایندگان مجلس را هم درآورد که در توییتی نوشت: باید هزینه ماندن در ایران برای اتباع غیرمجاز چنان افزایش یابد که ماندن در ایران برایشان به صرفه نباشد.

اتباع مجاز و غیر مجاز در ایران هر روز بیشتر می‌شود و حضور بیشمار اتباع غیرمجاز موجب نگرانی جامعه شده است چرا که در خیلی از مناطق ایران با کمبود سرانه‌های بهداشتی، آموزشی، ورزشی و … مواجه‌ایم و این سوال مطرح می‌شود که چرا ایران مهاجر می‌گیرد؟!

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا