اجتماعی

۶۰۰ هزار خانوار البرزی مشمول دریافت «یارانه‌ تشویقی» هستند

با اجرای طرح جدید کالابرگ برای دهک ششم و هفتم، بیش از ۶۰۰ هزار نفر از مردم البرز مشمول دریافت « یارانه تشویقی» دولت هستند.

عبدالله دارایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه استان البرز با اعلام این خبر گفت: با توجه به اجرای طرح جدید کالابرگ برای دهک ششم و هفتم از هفته سوم مهر ماه تعداد ۶۲۶۴۶۴ خانوار البرزی مشمول طرح جدید کالابرگ برای دهک های هفتم و هشتم می‌شوند.

عبدالله دارایی در ادامه گفت: با ورود این دو دهک جدید به طرح، تعداد جمعیت خانوار تحت پوشش در سطح استان از حدود چهارصد هزار خانوار  به ۶۲۶ هزار خانوار می‌رسد که افزایش چشمگیری مواجه است.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان البرز خاطرنشان کرد: اگر در این طرح هر فردی ۲۰۰ هزار تومان از یارانه خود را از میان ۱۱ قلم کالای تعریف شده در سبد کالایی طرح کالابرگ خرید کند، ۱۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی دریافت می‌کند. استفاده از این طرح کاملا اختیاری بوده و شرط تخصیص افزایش اعتبار و تثبیت قیمت، استفاده حداقل ۲۰۰ هزار تومان از یارانه (هم ۴۰۰ هزار تومانی و هم ۳۰۰ هزار تومانی) خود برای خرید کالابرگ می‌باشد، که پس از خرید ۲۰۰ هزارتومانی، امکان استفاده ۱۲۰ هزار تومان واریزی جدید برای آنها فراهم می‌شود.

وی گفت: در این طرح یک سبد یازده قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین های لازم برای هر فرد با قیمت های مبنا انتخاب شده است.به موجب این طرح، اعتبار کالابرگ برای همه یارانه‌بگیران از یک ماه قبل واریز می‌شود.

گفتنی است ۱۱ قلم کالای اساسی شامل برنج، گوشت منجمد گوساله، حبوبات، بطری شیر کم چرب، پنیر، ماست دبه ۲/۵ کیلویی،‌ مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند و شکر جهت عرضه به خانوارها پیش‌بینی شده است که این اقلام با حجم مشخص شده و قیمت میانگین سال ۱۴۰۱ عرضه خواهد شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا