اجتماعیکرجنظرآباد

افتتاح مدارس خیرساز در استان البرز

افتتاح مدارس خیرساز در شهرهای نظرآباد و کرج با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت.

در حاشیه مراسم افتتاح مدارس رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: تراکم دانش آموزی در مدارس کشور ۲۶ نفر است و در برخی مدارس بالای ۳۵ نفر تراکم داریم و سرانه آموزشی پنج متر و ۲۲ سانتی متر مربع است که نقطه مطلوب برای این مهم هشت متر مربع است، تلاش های وافری در این زمینه در حال انجام است.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به خیرین گفت: خیرین به سمت ایجاد هنرستان سازی با هدف ریشه کنی معضل بیکاری و آسیب های اجتماعی بروند چرا که بذر اقتصاد در مدارس با پرورش نیروی کار کاشته می شود.

حمیدرضا خانمحمدی، رییس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز گفت: استان البرز به لحاظ سرانه فضای آموزشی جزو استانهای آخر است‌.

وی افزود: تاکنون ۷۸ پروژه آموزشی با ۷۰۰ کلاس درس در دولت سیزدهم در استان تکمیل و بهره برداری شده و ۳۴ پروژه دیگر در حال احداث است.

مجتبی عبداللهی استاندار البرز در حاشیه مراسم افتتاح مدارس گفت: حدود ۸۰ مدرسه افتتاح شده و حدود ۳۶ مدرسه در حال ساخت داریم که به مرور در حال تکمیل است. روز یکشنبه هم در شهرستان طالقان یک مدرسه مورد بهره برداری قرار گرفت. این ۳ مدرسه با مشارکت ویژه خیرین محترم مدرسه‌ساز به مرحله بهره برداری رسید.

وی افزود: مصمم هستیم با همین جدیت و پیگیری های مضاعف و جلب مشارکت شهرداری ها جهت تامین اراضی مناسب، تعهدات خود را که همان ساخت ۲۰۰ مدرسه تا پایان دولت سیزدهم است، به نتیجه برسانیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا