اجتماعیکرجنظرآباد

افتتاح مدارس خیرساز در استان البرز

افتتاح مدارس خیرساز در شهرهای نظرآباد و کرج با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت.

در حاشیه مراسم افتتاح مدارس رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: تراکم دانش آموزی در مدارس کشور ۲۶ نفر است و در برخی مدارس بالای ۳۵ نفر تراکم داریم و سرانه آموزشی پنج متر و ۲۲ سانتی متر مربع است که نقطه مطلوب برای این مهم هشت متر مربع است، تلاش های وافری در این زمینه در حال انجام است.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به خیرین گفت: خیرین به سمت ایجاد هنرستان سازی با هدف ریشه کنی معضل بیکاری و آسیب های اجتماعی بروند چرا که بذر اقتصاد در مدارس با پرورش نیروی کار کاشته می شود.

حمیدرضا خانمحمدی، رییس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز گفت: استان البرز به لحاظ سرانه فضای آموزشی جزو استانهای آخر است‌.

وی افزود: تاکنون ۷۸ پروژه آموزشی با ۷۰۰ کلاس درس در دولت سیزدهم در استان تکمیل و بهره برداری شده و ۳۴ پروژه دیگر در حال احداث است.

مجتبی عبداللهی استاندار البرز در حاشیه مراسم افتتاح مدارس گفت: حدود ۸۰ مدرسه افتتاح شده و حدود ۳۶ مدرسه در حال ساخت داریم که به مرور در حال تکمیل است. روز یکشنبه هم در شهرستان طالقان یک مدرسه مورد بهره برداری قرار گرفت. این ۳ مدرسه با مشارکت ویژه خیرین محترم مدرسه‌ساز به مرحله بهره برداری رسید.

وی افزود: مصمم هستیم با همین جدیت و پیگیری های مضاعف و جلب مشارکت شهرداری ها جهت تامین اراضی مناسب، تعهدات خود را که همان ساخت ۲۰۰ مدرسه تا پایان دولت سیزدهم است، به نتیجه برسانیم.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس رایگان آنلاین