مدیریت شهری

جواد چپردار: آمار دقیقی از املاک شهرداری نداریم!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه سامانه شهرداری به روز نیست، گفت: سامانه املاک شهرداری باید حاوی اطلاعات واقعی از مایملک شهرداری باشد.

جواد چپردار در جلسه کمیسیون تلفیق با موضوع بررسی متمم بودجه اظهار داشت: اینکه سیاست شورای شهر و شهرداری در تامین ردیف های بودجه وابسته به واگذاری املاک و دارایی های شهرداری نبوده و سهم آن در بودجه یا متمم آن حداکثر ۳/۵ درصد بوده، قابل تقدیر است ولیکن عدم دسترسی به سامانه، نقص اطلاعات جاری و املاکی که  در پستوهای خارج از شهرداری بایگانی شده و متاسفانه گاهی  غیر قانونی معامله یا صورتجلسه می‌شود از معضلات پیش روی  مدیریت شهری در حوزه سرمایه و املاک شهرداری کلان شهر کرج است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج خطاب به شهردار اذعان کرد: برخی افراد خارج از شهرداری یا برخی از پیشکسوتان املاک در مدیریت شهری اطلاعاتی از توافقات در حوزه املاک دارند که تعمدا یا سهوا این داده های موجود در شهرداری یا سامانه املاک هنوز بار گذاری نشده است.

چپردار بیان کرد: با تشکر از زحماتی که اطلاع دارم  همکاران شورای اسلامی و شهرداری در مقدمات بروز رسانی سامانه املاک تاکنون داشته اند، باید برای تکمیل اطلاعات املاک از همه پتانسیل ها بهره برد و به ابهامات و چالش ها پاسخ داد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: هر آنچه از املاک این شهر متعلق به شهرداری باشد باید در سامانه املاک تثبیت و بار گذاری گردد.

وی تاکید کرد: آقای شهردار به مدیران کل حقوقی و املاک شهرداری دستور دهید  برای جمع آوری اطلاعات املاک هوشمندی و اهتمام بیشتری نمایند، دیگر وقت آن رسیده،گزارش اسناد و توافقات املاک در طول سنوات ماضی به جای صورتجلسه ها یا پستو های خارج ازشهرداری در سامانه های شهرداری بارگذاری گردد.

 

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا